Kroon's polder excursie

De Kroon’s Polders op het westelijke gedeelte van Vlieland zijn tussen 1898 en 1934 aangelegd onder leiding van opzichter P.A. Kroon van Rijkswaterstaat. Het doel van de polders was om te voorkomen dat het eiland tijdens een zware storm in tweeën zou breken.

De vier kleine polders vormen een belangrijk gebied voor planten en vogels. Er broeden meer dan 60 vogelsoorten zoals; eidereenden, lepelaars, kluten en aalscholvers.

Het prachtige natuurgebied kun je niet vrij betreden, je kunt het alleen betreden tijdens een excursie onder begeleiding van een gids van Staatsbosbeheer. Omdat er tijdens hoogwater veel vogels rusten in dit gebied kan een excursie alleen tijdens laag water plaatsvinden. Het gebied kan wel drassig zijn!

Wil jij de wondere wereld van vogels en planten op een bijzonder stukje Vlieland verkennen? Geef je dan op bij Informatiecentrum De Noordwester.

Wanneer

  • Elke dinsdag en zaterdag
  • Let op: data kunnen afwijken, mits het tij goed is gaat deze excursie door.

Prijzen

  • Volwassenen€ 8,50
  • Kinderen€ 8,50

Kenmerken

Locatie

Mis niets!

Ontvang het laatste nieuws, de mooiste verhalen en de leukste routes van VisitWadden.