Joel

75+1 jaar Bevrijding in Eemsdelta

Sorry, dit evenement is niet meer beschikbaar

Bijna alle activiteiten die vorig jaar in onze gemeente en ook provinciaal in het kader van 75 jaar bevrijding georganiseerd waren, konden in verband met het coronavirus niet door gaan. Het provinciaal programma heeft dit jaar voor een alternatief gekozen: 5 mei is er een een visuele radio uitzending, die als stream live te volgen is via diverse mediakanalen.
Op www.bevrijdingsfestivalgroningen.nl is hierover meer informatie te vinden.

75 verhalen Bevrijding Groningen
Rode draad tijdens de programmering van het Bevrijdingsfestival zijn de verhalen van 75 Jaar Vrijheid Groningen, die vorig jaar al verteld zouden worden in de vorm van uiteenlopende culturele producties. De Vrijheidsexpress rijdt vanaf 19 april tot en met 30 april langs alle projecten in de provincie en maakt ook in Eemdelta reportages van een aantal onderwerpen

Vrijheidsexpress reportages

Vrij uitzicht over het herwonnen land: een fiet…

Bijna alle activiteiten die vorig jaar in onze gemeente en ook provinciaal in het kader van 75 jaar bevrijding georganiseerd waren, konden in verband met het coronavirus niet door gaan. Het provinciaal programma heeft dit jaar voor een alternatief gekozen: 5 mei is er een een visuele radio uitzending, die als stream live te volgen is via diverse mediakanalen.
Op www.bevrijdingsfestivalgroningen.nl is hierover meer informatie te vinden.

75 verhalen Bevrijding Groningen
Rode draad tijdens de programmering van het Bevrijdingsfestival zijn de verhalen van 75 Jaar Vrijheid Groningen, die vorig jaar al verteld zouden worden in de vorm van uiteenlopende culturele producties. De Vrijheidsexpress rijdt vanaf 19 april tot en met 30 april langs alle projecten in de provincie en maakt ook in Eemdelta reportages van een aantal onderwerpen

Vrijheidsexpress reportages

Vrij uitzicht over het herwonnen land: een fietsroute door de voormalige Fivelboezem dat het verhaal van duizenden jaren bewoning vertelt, waarin opgenomen veertien oorlogs- en herdenkingsmonumenten:
Onderdeel hiervan is het verhaal van Annette Katan uit Zeerijp . Het 16 jarige Joodse meisje dat werd verraden en weggevoerd. Een haarlok van Annette rest nog en is verwerkt in een monumentje in de Jacobus kerk en nabij de molen ligt een gedenksteen.

De 6 Dorpen Bevrijdingstochtdorpentocht: 7 verhalen op borden in Holwierde, Spijk, Losdorp, Krewerd, Godlinze, Bierum en Nansum en 7 verhalen in auditieve belevingen.
In de laatste oorlogsdagen werden de dorpen van de (voormalige) gemeente Bierum het strijdtoneel van de Canadese en Duitse troepen. De 6 dorpentocht laat kennismaken met deze bijzondere geschiedenis.
126 Joodse namen, een auditief/filmisch verhaal naar aanleiding van de onthulling van het monument 'Licht der Zee' in Delfzijl en de tentoonstelling 'Mara' in het MuzeeAquarium, waar de film te zien is. Dit als eerbetoon aan de 126 Joodse inwoners die in de oorlog uit Delfzijl en omliggende dorpen zijn weggevoerd.

Auditieve beleving van het levensverhaal van Sara Kirby-Nieweg, gemaakt in opdracht van Stichting Struikelstenen Appingedam. Sara Kirby-Nieweg, gepresenteerd in de synagoge.

==

Luisterplek Fiemel
Duizenden granaten uit Duitse kanonnen daalden in april 1945 neer in de wijde omgeving van Delfzijl, met vernietigende en dodelijke gevolgen. Het is een van de verhalen die op de nieuwe luisterplek bij het oude Duitse bunkercomplex Fiemel bij Termunten te horen zijn. De luisterplek is op een zwerfkei bij de bunker bevestigd.
I.v.m. Corona beperkingen organiseert oprichter Joël Stoppels van Battlefield Tours vier livestreams. De eerste komt bij Fiemel vandaan. Op www.facebook.com/visitwadden worden de streams gepost.

Toren van Farmsum uitgelicht
De kerk van Farmsum is als laatst bezet gebouw in Nederland bevrijd op 2 mei 1945.
Als symbool van vrijheid is de toren vanaf 23 april na zonsondergang met rode lampen uitgelicht als symbool voor de strijd die precies 75+1 jaar geleden werd gestreden. Op 2 mei verandert de kleur naar wit. Van 3 mei tot en met 5 mei krijgt de toren de kleuren rood, wit en blauw. Overdag zal gelijkwaardig gevlagd worden.

Wandeling door Delfzijl.
Zes jongeren organiseren in samenwerking met het IVAK op 4 + 5 mei coronaproof een wandeling door Delfzijl met verhalen over de oorlog op een aantal verrassende locaties. Lees meer >>>

De routes ‘Vrij Uitzicht over Herwonnen land’ en ‘6 dorpen bevrijdingstocht’ zijn individueel te wandelen/fietsen.
Routefolders zijn gratis verkrijgbaar.
De Routes kunnen ook gedownload worden in de wandel/fiets App van www.Storytrails.eu

Neem alvast een kijkje

Contact

Adres:
Diverse locaties & online event
Stationsweg
9933 GJ Delfzijl
Plan je route
Afstand:

Locatie