Pieterburen
Vier marimba’s spelen het ritme van Colombia. Vindingrijke muziek die ontstaat uit pure creativiteit en hoop.
In samenwerking met de KunstKerk en stichting Festival Op Roakeldais zijn vier uitwisselingsstudenten uit Cali, Colombia, naar Op Roakeldais afgereisd.
In het kader van de Maatschappelijke DienstTijd (MDT) laten zij zo´n 1250 jongeren kennismaken met de ritmes en het leven in Cali, Colombia en gaan zij de regionale middelbare scholen langs om deze cultuur-educatie lessen te geven. De VO-leerlingen kunnen vervolgens kiezen om aan een traject mee te doen, bijvoorbeeld een entree-object bouwen, meewerken aan de dans- en percussieperformance, op het podium of achter de schermen.
De vier marimbaspelers zijn lid van organisatie Tambores de Siloé die wordt gevormd door een honderdtal kinderen en jongeren uit Comuna 20 in Cali. Hun verhaal klinkt even ritmisch als vindingrijk, want hier ontstaat muziek niet uit dure instrumenten of prestigieuze muziekacademies, maar uit pure creativiteit en hoop. Hun drums waren ooit blikken, hun maraca’s flessen. Waar anderen afval zien, zien zij mogelijkheden, ritme, leven. Speciaal voor het festival hebben zij juist deze instrumenten meegenomen!
Als teaser voor de start van het festival zijn ze op 21 juni, om 14.00 uur, te horen in Domies Toen.
Hier vind je Muziek in Toen: Marimba
Domies Toenvanaf jouw locatie