Ga naar inhoud

Museum De Turfschuur

Kolhorn

Kolhorn was eeuwenlang een havenplaatsje aan de voormalige Zuiderzee. In Museum De Turfschuur vind je informatie over 1000 jaar strijd tegen het water en de voortdurende aanpassing aan veranderende omstandigheden. Van scheepvaart en visvangst tot meekrap

Neem alvast een kijkje

Historisch Museum Kolhorn

Museum 'de Turfschuur' in Kolhorn, Noord-Holland, is een klein en overzichtelijk museum, gelegen aan de oude West-Friese Omringdijk. In het museum kunt u van alles zien en beleven over de strijd van de provinciale en plaatselijke bevolking om het hoofd letterlijk en figuurlijk boven water te houden. Daarnaast wordt uitgebreid aandacht besteed aan de veranderingen in het landschap in Noord-Holland en West-Friesland in het bijzonder. Met een originele 4-delige maquette en een korte videopresentatie krijgt u een goed beeld van 1000 jaar strijd tegen het water en de ontwikkeling van het landschap. Van zeegaten en waddenkust, verdronken dorpen en de Zuiderzee, tot vruchtbare polders.

Door middel van foto’s en bijzondere voorwerpen maakt u kennis met de gevarieerde maritieme geschiedenis van Kolhorn en de “meekrapproductie” in de 19e eeuw polders Waard en Groet.

Het hele jaar door gratis 3 begeleide dorpswandelingen via audiotours. Met QR codes op te halen bij het museum. Ook als het museum gesloten is. Ook in het Engels en het Duits!

  • Elke maandag open
  • Elke dinsdag open
  • Elke woensdag open
  • Elke donderdag open
  • Elke vrijdag open
  • Elke zaterdag om 13.00 uur
    om 16.30 uur
    open
  • Elke zondag om 13.00 uur
    om 16.30 uur
    open
Openingstijden
Nu geopend
Afstand tot jouw locatie

Mis niets!

Ontvang het laatste nieuws, de mooiste verhalen en de leukste routes van VisitWadden.