Natuurinformatiecentrum Balgzand, 't Kuitje
DEN HELDER
Ten zuidoosten van Den Helder ligt het prachtige natuurgebied Werelderfgoed Waddenzee. Het Balgzand is het westelijke deel van de Waddenzee. Dit gebied is zeer belangrijk voor trekvogels en voor vissen. Om zo veel mogelijk mensen kennis te laten maken met
Neem alvast een kijkje
Bekijk alle 6 foto's
Ten zuidoosten van Den Helder ligt het prachtige natuurgebied Werelderfgoed Waddenzee. Het Balgzand is het westelijke deel van de Waddenzee. Dit gebied is zeer belangrijk voor trekvogels en voor vissen. Om zo veel mogelijk mensen kennis te laten maken met dit prachtige gebied, worden vanuit het Natuurinfocentrum Balgzand” ’t Kuitje” wadexcursies georganiseerd door de Waddenverening.
Wij laten de bezoekers kennismaken met wadpieren, zagers, zeepokken, wadslakjes, heremietkreeften en krabben. Ontdek het verschil tussen een mannetjeskrab en een vrouwtjeskrab! Onder de microscoop gaat een wondere waddenwereld open en in de aquaria zwemmen verschillende soorten vissen, die na een excursie gevoerd mogen worden. In de voelbak mogen de bezoekers een vis aanraken of een krab vasthouden.
Bekijk de agenda van 't Kuitje wanneer het centrum open is. Er zijn ook verschillende excursies welke je kunt meemaken.
- Toelichting: Voor openingstijden bekijk de website. Buiten deze openingstijden zijn excursies mogelijk op aanvraag.
Eventuele sluitingsdag: wadexcursies eindigen eind september.
Hier vind je Natuurinformatiecentrum Balgzand, 't Kuitje
Oostoeverweg 801786 PS DEN HELDER Plan je route
vanaf jouw locatie