Herdenking in synagoge
Appingedam
Een bijzondere herdenkingsbijeenkomst in de synagoge met een persoonlijk en aangrijpend verhaal over een Joodse familie. Met aansluitend een korte wandeling langs Joodse plekken.
Neem alvast een kijkje
In de synagoge vindt een bijzondere herdenkingsbijeenkomst plaats waarin Wouter Bosman het indrukwekkende oorlogsverhaal deelt van de Joodse familie Van der Klei. Hij vertelt over het leven van koopman Michiel van der Klei, zijn vrouw Rachel en hun zonen Ezechiƫl en Mozes.
Het verhaal geeft een indringend beeld van een donkere periode uit de geschiedenis. Op 15 juli 1942 werd Michiel vanuit kamp Westerbork gedeporteerd naar Auschwitz. Zijn gezin bleef achter in de stad, waar Rachel tijdelijk uitstel kreeg van deportatie.
De lezing duurt 30 tot 45 minuten en wordt twee keer aangeboden: om 14.30 uur en om 15.30 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om onder begeleiding van een gids een korte wandeling te maken langs Joodse bezienswaardigheden in de directe omgeving van de synagoge.
De bijeenkomst en wandeling zijn gratis toegankelijk voor iedereen.
Hier vind je Herdenking in synagoge
Broerstraat 69901 EK Appingedam Plan je route naar Herdenking in synagoge