Mini-trektocht Noord-Holland - Etappe 3
Neem alvast een kijkje
Bekijk alle 4 foto's
"Vanaf Van Ewijcksluis loop ik acht kilometer over de dijk langs het Amstelmeer. Links ligt een uitgestrekte watervlakte vol vogels."
Dit is de derde etappe van de mini-trektocht van Paulien van Outdoor Inspiratie door de kop van Noord-Holland. Deze 20 kilometer tellende wandeltocht brengt je van Van Ewijcksluis naar Den Oever.
Deze route is onderdeel van de microavonturen in Noord-Holland van Paulien van der Werf van Outdoor Inspiratie. Kijk op visitwadden.nl/paulieninnoordholland voor het hele verhaal en alle routes!
Dit ga je zien
van-ewijcksluis
Thuiskomen in een oase van rust ruimte en gastvrijheid. Van Ewijcksluis is klein dorpje in de gemeente Hollands Kroon in de Kop van Noord-Holland. Direct gelegen aan het Lage Oude Veer ligt Hotel-Pension 'Van Ewijcksluis'. Dé ideale verblijfplaats voor iedereen die houdt van rust en huiselijkheid.
De Koffiesilo
Lekker wandelen en fietsen over het prachtige Wieringen. U kunt pauzeren op Stroe, naast het wad bij ‘de Koffiesilo’. Voor een kop koffie of thee met daarbij geserveerd het mooiste uitzicht over het eiland
Restaurant Bruisend
In het oude pittoreske vissersdorp Den Oever vindt je Restaurant Bruisend. Den Oever is gelegen op het voormalig Waddeneiland Wieringen en heeft als bijzonderheid dat het gelegen ligt aan zowel de Waddenzee als het IJsselmeer en natuurlijk de Afsluitdijk. De schoonheid van de natuur en het Wad, de rust, de ruimte, de mooie sterrenhemel en zeker ook de gemoedelijkheid maken Den Oever tot een bijzondere plek waar je geweest moet zijn! Zo ook het sfeervolle Restaurant Bruisend.
Beschrijving
De route loopt langs het Amstelmeer en over het voormalig eiland Wieringen, met onder andere de volgende bezienswaardigheden:
- grote groepen vogels op het Amstelmeer.
- het sfeervolle dorp Hippolytushoef.
- Stroe, het oudste dorp van Wieringen.
- het eilandmuseum Jan Lont.
- het buurtschap Vatrop en het nabijgelegen natuurgebied in een voormalige kleiput.
Pauzeren doe je gezellig bij Eeterij Ongder De Kukel in Hippolytushoef, De Koffiesilo in Stroe of Bruisend in Den Oever.