Ga naar inhoud

Daam en Dieken-wandeltocht

Oosterwijtwerd

Ontdek het Groningse wierdenlandschap tijdens de 'n Daam en Dieken-wandeltocht op zaterdag 7 november! Kies uit een route van 25 of 40 kilometer en wandel langs historische dorpen, oude kerken, dijken en de sfeervolle binnenstad van Appingedam.

Neem alvast een kijkje

Trek je wandelschoenen aan en ontdek het afwisselende landschap van Fivelingo! Op zaterdag 7 november organiseert de Friese Lange Afstand Lopers (FLAL) de 'n Daam en Dieken-wandeltocht. Vanuit Oosterwijtwerd wandel je door het Groningse wierdenlandschap, langs karakteristieke dorpen, historische kerken en prachtige waterwegen.

Wandelen door het wierdenlandschap

Je kunt kiezen uit twee afstanden: 25 of 40 kilometer. Beide routes voeren je eerst langs de eeuwenoude wierden van Eenum, Loppersum en Wirdum. Onderweg ontdek je bijzondere plekken, zoals de scheve kerktoren van Eenum en het schilderachtige Damsterdiep.

Via het Eemskanaal wandel je naar de historische binnenstad van Appingedam. Hier kom je langs de Stadshaven, de Nicolaïkerk en de beroemde hangende keukens boven het Damsterdiep.

Extra kilometers langs de zeedijk

Kies je voor de route van 40 kilometer? Dan wandel je verder richting Delfzijl, door het Biessumerbos en over de zeedijk. Geniet van weidse uitzichten over de Eems en ontdek de wierdendorpen Nansum, Krewerd en Holwierde.

De route van 25 kilometer volgt vanuit Appingedam het Damsterdiep in westelijke richting. Beide routes komen bij de Tjamsweersterbrug weer samen en voeren je langs het Oosterwijtwerdermaar terug naar Oosterwijtwerd.

Onderweg zijn verschillende rustpunten waar je even kunt bijkomen.

Wanneer
zaterdag 7 november
Afstand tot jouw locatie

Hier vind je Daam en Dieken-wandeltocht

Eetcafé de Boerderij
Schoolweg 2a

9911 PA  Oosterwijtwerd
Plan je route naar Daam en Dieken-wandeltocht

Meer informatie


Mis niets!

Ontvang het laatste nieuws, de mooiste verhalen en de leukste routes van VisitWadden.